Стали відомі можливості «прискореного режиму» квантових комп’ютерів IBM

Компанія модернізує середу виконання програм Qiskit для квантових обчислень, що помітно позначиться на швидкості виконання завдань.

IBM, піонер в області квантових технологій, в цьому році поліпшить роботу Qiskit. Це пакет розробки програм для квантових комп’ютерів.

Qiskit дозволяє запускати додатки на реальних квантових процесорах IBM або на симуляторі. Крім того, з його допомогою можна завантажувати спеціалізовані програми на звичайне обладнання, розташоване поруч з квантовими машинами. Модернізація Qiskit необхідна для того, щоб скоротити затримку передачі інформації між комп’ютером користувача і квантовою мікросхемою.

В результаті квантові комп’ютери зможуть працювати в «прискореному режимі». У компанії говорять про 100-кратне прискорення вирішення тих чи інших завдань. Це означає, що обчислення, які зараз вимагають місяців, в майбутньому займуть всього кілька годин.

IBM також представила карту розвитку середовища квантових комп’ютерів. Згідно з даними в ній, квантові системи, які обробляють понад широкий спектр схем і, отже, більш широкий спектр обчислювальних задач, повинні з’явитися в 2022 році. В 2023 очікується розширення систем управління і бібліотек обчислення, а в 2024 – створення 1000-кубітного комп’ютера, що наблизить компанію до повної квантової переваги і дозволить виконувати будь-які обчислювальні завдання. Звучить здорово, але важко виконати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *