Собаки можуть виявляти людей з COVID-19

Собаки можуть мати до 300 мільйонів нюхових рецепторів. Крім того, у мозку собак на 40 відсотків більше, ніж у людини, місця виділяється для аналізу різноманітних запахів. Дослідники з’ясували, що допомогти собаки можуть і у виявленні різноманітних захворювань – точніше, їх біомаркерів. Серед таких хвороб і ковід.

Вчені з Міжнародного університету Флориди (США) разом із судовим біологом ДеЕттою Міллс дійшли висновку, що собаки здатні знаходити людей, заражених COVID-19. Відбувається завдяки тому, що ці тварини можуть визначати леткі органічні сполуки, що виділяються людьми з коронавірусом, і відрізняти ці біомаркери від інших сполук.

У ході експерименту використовувалися медичні маски. Собак спочатку навчили певним чином реагувати на маски тих, хто був заражений ковідом. Після цього самі маски помістили в банки з отворами, а тварини повинні були виявити, в якій банці знаходиться маска хворих на коронавірус. Після 40 подвійних випробувань виявилося, що собаки правильно визначають маски з COVID-19 більш ніж у 90 відсотках випадків.

Так, тер’єр Мак мав рацію у 96,2 відсотках випадків, бельгійська вівчарка малинуа Кобра – у 99,4 відсотках, голландська вівчарка Уан Бетта – у 98,1 відсотках, бордер-коллі Хаббл – у 96,3 відсотках.

Кобра та Уан Бетта при цьому показали свої навички щодо виявлення коронавірусу та на масових заходах у травні та вересні 2021 року.

Матеріали характеру новин не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед ухваленням рішення порадьтеся з фахівцем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *